IRL kolis partei maksumaksja rahadele

Majanduskriis on jätnud oma jälje ka erakondade sissetulekutele. Isamaa ja Res Publica Liit sõlmis 20. aprillil oma Wismari 11 maja müügiks lepingu ja kolis büroo töötajatest tühjaks.

Kedagi lahti ei lastud – nad saadeti lihtsalt maksumaksja tasustatud töökohtadele Riigikogus või ministeeriumides.

Peasekretär Ken-Marti Vaher ja poliitsekretär Margus Tsahkna saavad Riigikogu liikme palka, nõunikud Heleri Pent, Kati Kuusk ja Teele Holmberg on ka parlamendis IRL-i fraktsiooni nõunikud, erakonna esimehe nõunik Veiko Lukmann on kaitseminister Mart Laari nõunikuna ministeeriumipalgal. Kuni eelmise aastani oli välissekretär Berit Teeäär ametnik Brüsselis ja pressisekretär Rauno Veri nõunik Riigikogus. Ainult IT-nõunik Tõnis Hiiesalu näib olevat ilma maksumaksja töökohata.

Erakonna maja müükipanekust tulid esimesed teated möödunud aasta septembris. Kahtlustati partei sundseisu, sest majanduslik olukord oli halb. Kui vaadata viimase viie majandusaasta aruandeid, siis Isamaaliidu ja hilisema IRL-i aruandeaasta tulem oli plussis ainult 2008. aastal 2 670 601 krooniga. Seevastu aastail 2005-2007 ja 2009. aastal oli tulem negatiivne 17,3 miljoni krooniga. 2010. aasta alguseks oli kokku netovara -13 109 858 krooni. Võime järeldada, et maja läks müüki, et vähendada bilansilist miinust ja vabaneda kulutustest selle ülalpidamisele.

Maja ostis 9,5 miljoni krooniga Venemaa kodanik ja ärimees Anton Soldunov koos abikaasa Svetlana Soldunovaga. Eestis on neil kaks ühist firmat, mis on asutatud 2005. ja 2006. aastal. Mehele kuulub maja Haaberstis ja neli korterit Tallinna kesklinnas Maakri tänavas. Venemaal tegutseb tema firma Peterburis ja Moskvas Renault-autode edasimüüjana.

Artikkel ilmus 18. mail 2011 ajalehes Kesknädal
http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=16901

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga