Taleban jäi püsima 18 aastat pärast 11. septembrit

Maailm muutus ja sõda algas 11. septembril. Pärast NSV Liidu lagunemist oli USA sõjatööstuskompleks jäänud ilma põhjusest hoida relvastumise kulutusi endisel tasemel. Asemele oli pakutud sõda narkootikumide vastu, sest Kolumbias oli riigi poolt kontrollimata alasid, kus toodeti kokaiini eksportimiseks teistesse riikidesse, peamiselt USA-sse. Saadud tulu kasutati ka sealse riigi vastu võitlemiseks, sest FARC omas ideoloogiat ja inimeste toetust. Kuid tanki või raketiga kokapõõsast rünnata on mõttetu, selle põhjendatust ei usuks ükski valija USA-s.

Usama bin Ladin oli saudi päritolu ärimees, kes oli võidelnud NSV Liidu vägede vastu Afganistanis. Tookord oli ta CIA agent nimega Osama bin Laden, sest sõjatööstuskompleks andis talle relvi, et pühasõdalased saaksid võidelda uskmatute sõduritega(kommunistidega). Tema sõda oli lõppenud 1990-ndate algul kui NSV Liit viis sõdurid välja. Uueks vaenlaseks sai tema jaoks saudide monarhia, mis oli Lahesõja ajal lubanud riiki USA sõdurid ja nende baasid. Just USA sõjaväebaasid pühal maal Saudi-Araabias said põhjuseks, miks pandi autopomm USA kahele saatkonnale Aafrikas. Samuti autopomm New Yorgi kaksiktornidele.

Pole kindel, milline osa oli 11. septembri sündmustel saudi päritolu inimestel 4 reisilennukis ja maapeal olnud kõrghoonetes nende võimaliku õhkimise ettevalmistusel. Ainult 1 lennuki kohta on avaldatud salvestisi, et see reisilennuk oli kaaperdatud ja reisijad proovisid seda tagasi saada. Kuid selle lennuki vrakk Pennsylvanias oli pettus, lihtsalt maasse kaevatud auk. Seal ei olnud lennuki rususid ega surnukehi. Ilmselt rakendati protseduuri, et kaaperdatud lennuk suunati ookeanile või see tulistati alla avalikustamata kohas.

Pentagoni ei tabanud reisilennuk, nagu on ametliku versiooni kohaselt väidetud ja siiani kinnitatud. Hoone kahjustused tekkisid tunde hiljem, pärast tulekahju toimus korruste kokkuvarisemine. Ametlikel fotodel puuduvad lennuki rusud, sealhulgas tiivad ja saba, mis ei oleks saanud nähtamatuks muutuda.

ametlik foto: 010914-F-8006R-003. Kuhu kadusid lennuki rusud, kas keegi näeb neid sellel pildil? Foto peaks olema tehtud 14. septembril
ametlik foto: 010914-F-8006R-003. Kuhu kadusid lennuki rusud, kas keegi näeb neid sellel pildil? Foto peaks olema tehtud 14. septembril

WTC kaksiktorne rammiti reisilennukitega aga ametlikke salvestisi lennukis selle eel toimunust ei ole. Nii on võimalik, et saudid ei olnudki piloodid, vaid seda võisid teha piloodid või arvuti. Nad olid osa plaanist, et nende kohalolek näitaks neid süüdlastena. Sellele viitab teooria hoonetesse paigaldatud lõhkeainest, sest kütus põleb madalama temperatuuriga kui on vajalik terase sulatamiseks. Mina seda teooriat ei usu, sest ülespoole jäävate korruste raskus oleks isegi madalama temperatuuriga muutnud terase kandevõimet väiksemaks. Küll olen veendunud, et üks hoonetest WTC kompleksis lasti õhku, sest seda ei tabanud lennuk ega hoonete rusud ja hoone vajumine algas üheaegselt kogu selle pikkuses. Puudub loogiline põhjus, miks pidi ärihoone olema lõhkamiseks ette valmistatud kui selles töötasid hommikul inimesed, kes pärast „õnnetusi” said sealt lahkuda. Ilmselt läks planeerimisel midagi valesti, et hoone õhiti ja varises kokku ilma põhjenduseta.

Kui Taleban eitas oma seotust WTC rünnakuga, siis olid nad Afganistanis terroristlik rühmitus, kes proovis kukutada Kabuli valitsust. Täna 18 aastat hiljem on Taleban üle elanud USA sõjatööstuskompleksi ja tema liitlasriikide sõja ning jäänud püsima. Tapetud sõdurid ja komandörid on asendatud ning nad ei ole kadunud. Hoopis muutunud ametlikult tunnistatud partneriks, kellega USA on valmis kõnelusi pidama. Neilt jäeti kõrvale praegune Kabuli valitsus.

Osama bin Laden on ametlikult tapetud, kuigi USA president Barack Hussein Obama tegi seda viisil, mis lasi spekulatsioonidel püsima jääda. Moslemid ei mata inimest merre, sellise lahenduse valiks luurajad, et tõde ei selguks. Kui Saddam Husseini ülespoomisest sai avalikuks mobiiltelefoniga tehtud video ja Muammar Gaddafi viimaseid eluminuteid nägi ka videost, siis Usama bin Ladini surmast on vaid ameeriklaste ütlused. Selline lahti ots soosib ka sõjatööstuskompleksi, sest saab viidata Al-Qaeda uuesti tekkimisele ja mõnele uuele Osamale, kellega hirmutada ameeriklasi.

Kokkuvõte. Kuigi 11. septembri rünnakutest New Yorgi kaksiktornidele on möödunud 18 aastat ja selle väidetavad korraldajad karistuse saanud(tapetud), püsivad rünnakud USA huvide vastu niikaua kui sõjatööstuskompleks mõjutab USA valitsust. Nad on huvitatud relvade tootmisest ja neid ei huvita, millises riigis neid kasutatakse. Näiteks viimased aastad on sõda toimunud Saudi-Araabia naabri Jeemeni pinnal. Enne seda Süürias, Iraagis, Afganistanis. Kõik need relvad ja laskemoon on toodetud Lääne tehastes, mitte islamiusuliste poolt. Ma usun, et üheski neis sõjas ei valmistatud ühtegi laskemoona ühikut või toru kohapeal, vaid kõik relvad neisse riikidesse oli imporditud.

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga