MTÜ Demokraadid peremees Leedo alustab tuukritööde-äriga?

Patendiametis on saanud heakskiidu ärimees Vjatšeslav Leedole kuuluva Tuulaja OÜ taotlus registreerida kaubamärgina kollase ja mustaga tulilind ning sõnad „MTÜ Demokraadid”. Kui 1. oktoobriks ei laeku vastuväiteid, siis peavad Rainer Vakra „demokraadid” oma tegevust Riigikogus edaspidi kooskõlastama selle firmaga. Juriidiliselt on äriühingul isegi alus nõuda sõnade MTÜ Demokraadid kasutamise keelamist trükistel. Ilmselt selleni ei minda, sest Keskerakonna hülgajatel olid kokkulepped uue peremehega, ning praamikuningal oleks heameel endast sõltuvate poliitikute üle.
MTÜ Demokraadid mullusest aruandest saame teada, et aasta lõpuks oli nende arvel 5862 eurot ja tulu saadi koos liikmete annetustega 7450 eurot. Selliste tulude juures ei leidnud nad üliväikest summat 185,33 eurot, et ise kaubamärgitaotlust esitada.

Vakra valetas

1. augusti Postimehe veebis ilmus Karin Kangro artikkel „Leedo firma sai endale kaubamärgi MTÜ Demokraadid”, mis kinnitab eelnevaid kokkuleppeid ärimeestega. Kuigi artiklis edastatakse Rainer Vakra ütlus, et „ettevõttega seotud inimesed pakkusid oma abi, kui lugesid mullu suvel lehest, kuidas Keskerakond üritas MTÜ registreerimist takistada”, siis tegelikult see on vale. Ajalehest said nad seda lugeda 17. mail Tuuli Kochi nime alt, aga esimese katse kaubamärki registreerida tegi Tuulaja OÜ juba 11. mail ehk ligi nädal aega varem. Seega Rainer Vakra valetas, et talle pakuti abi pärast ajalehes artikli ilmumist. Esimene katse ebaõnnestus ja teist korda esitas Tuulaja OÜ 16. juulil sama taotluse, mille menetlus jõudis praeguseks registreerimise otsuse avalikustamiseni.

Äriregistri ja Patendiameti andmed näitavad, et hoopis Rainer Vakra punt esitas MTÜ registreerimise avalduse viimasena ega arvestanud varasemalt menetluses olnud nimedega ega tundnud huvi oma nime kaubamärgina registreerida. Postimehele põhjendas ta registreerimise jätmist firmale sellega, et firmal on varasem kogemus kaubamärkide registreerimisel. Tundub tõenäolisena, et parlamenti on saanud inimene, kes ei suuda täita avalduseblankette iseseisvalt. Viimases Kaubamärgilehes on avaldatud 136 registreerimise teadet, nendest 61 ehk 45% on esitatud ilma esindajata (patendivolinikuta). Tuulaja OÜ ei ole registreeritud patendivolinikuna ega tegutse Vakra Demokraatide esindajana. Miks ei makstud patendivolinikule, et nimi ikkagi oma MTÜ-le registreerida? Summa oleks olnud ilmselt paarsada eurot, aga oleks ära jäänud võimalus sattuda kohtuvaidlusse äriühinguga, kui suhted peremehega peaksid halvenema.

MTÜ Demokraadid hakkab teostama veealuseid päästetöid?

Tuulaja OÜ on varem taotlenud või juba saanud kaubamärkidena endale nimed „OMA KODU”, „Saarte Hääl”, „Hiiu Nädal” ja „Hiidlane”. Nende plaanid Toompea demokraatidega pole veel avalikustatud, aga uued taotlused, täpselt sama tulilinnu ja äravahetatud värviga, on esitatud tuukritööde teostamiseks. 15. novembril 2012 esitati taotlus kaubamärkide „EMSC” ja „Estonian Maritime Security Company” registreerimiseks. Pole välistatud, et lisaks Ruhnu kiriku katuse tõrvamisele läheb rühm Vakra demokraate kunagi oma peremehe firmaga Tuulaja OÜ teostama „veealuseid päästetöid” või „laevade ja paatide üürimist, rentimist”.

31. detsembri 2012 seisuga oli MTÜ Demokraadid liikmeid kaheksa; nendest Vilja Savisaar- Toomast, Ain Seppik ja Toomas Varek liitusid juuli keskel Reformierakonnaga. MTÜ on sõlminud koostööleppe sotsiaaldemokraatide fraktsiooniga, ja ülejäänud viie liikme erakonnastumine on tõenäolisem kui iseseisva jõuna esiletõusmine.

Artikkel ilmus 18. septembril 2013 ajalehes Kesknädal
http://www.kesknadal.ee/est/g2/uudised?id=21587

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga