Vene ärimees hoiab IRL-i oma majas

Kevadel oma partei kauaaegse kontori müünud Isamaa ja Res Publica Liit pole siiani suutnud leida uut kontoripinda ning on muutunud „punase postkasti parteiks“.

Ainus võimalus IRL-i peakontoriga suhtlemiseks on saata kuni A4 formaadis ümbrik aadressil: Põhja-Tallinna kandekeskus, Toompuiestee 33a, PK 1542, Tallinn 10149. Riigifirma AS Eesti Post hallatav kandekeskus on IRL-i varasemast kontorist kuni kilomeeter eemal ja selle lähedusse jääb Balti jaam. Poole kaugemal asub Toompea loss, kus oma fraktsiooni ruumides on erakonna juhatus siiani kogunenud.

IRL ei leia endale uut pinda

Kandekeskuse ruumid on korralikud ja hästi valgustatud ning nimekastid metallustega. Poliitikast huvituval inimesel pole mõtet kohapeale minna, sest punase ukse taha peitunud erakonnale väljastpoolt kirja panna ei ole võimalik. Mis peamine, kuutasu on seal sümboolne, vaid 3,25 eurot käibemaksuga.

Pärast oma Wismari 11 asunud kontori müüki ei ole IRL praeguseks 4 kuu jooksul suutnud leida uut kontoripinda. Peasekretär Priit Sibul ütles 22. augusti Postimehele: „Otsingud on kestnud viimased kolm-neli kuud väga aktiivselt, kuid pole õnnestunud kõigile sobivat pinda leida.“ Sellega pole ka pingutatud, sest erakonna jaoks töötavad inimesed on vormistatud tööle Riigikogu fraktsiooni juurde. Samuti töötavad maakondlikud arendusjuhid ministeeriumide juures – IRL on viinud oma funktsionäärid maksumaksja töökohtadele. Sellist käitumist tuleb taunida, sest kõik teised erakonnad on suutnud lahus hoida erakonna jaoks töötavad inimesed ja avalikus teenistuses olevad erakondlased. Ainult väärtustest jutustav ja sõnades korruptsiooni vastu võitlev partei on näidanud end maksumaksja ja erakonna rahade suurima segiajajana. Võib isegi öelda – korruptiivsuse etalonina.

Maja müük fiktiivne?

Äriregistri järgi asub IRL-i peakontor endiselt aadressil: Wismari 11, Tallinn, 10136. See on praeguseks Vene ärimehe Anton Soldunovi ja tema abikaasa Svetlana Soldunova omand, mille eest nad maksid üle 600 000 euro (9,5 miljonit krooni). Tõsiasi, et IRL ei ole sealt ennast välja registreerinud, sunnib kahtlema müügitehingu korrektses läbiviimises. Samuti küsima põhjusi, miks välisriigi kodanik talub tema kodu okupeerivat valitsusparteid. Äkki oli kogu müük fiktiivne, sest äriregistri järgi pole IRL majast välja kolinud?

Tõenäoliselt siiski mitte, sest 2010. aasta majandusaasta aruanne kinnitab maja müügist raha laekumist. „Raamatupidamise aastaaruande koostamise ajal toimus Erakond Isamaa ja Res Publica Liidule kuulunud kinnistu müügitehing. Tehing kinnitati notariaalselt 20.04.2011 ning müüdi aadressil Wismari 11 asuv kinnistu. Selle tehingu tulemusena kustutas Erakond Isamaa ja Res Publica Liit kõik oma laenukohustused Swedbanki ees,“ antakse teada.

KOLM EUROT: Tõenäoliselt kõige soodsama üürilepinguga partei Eestis on IRL, makstes võtme eest 3,25 eurot kuus.
KOLM EUROT: Tõenäoliselt kõige soodsama üürilepinguga partei Eestis on IRL, makstes võtme eest 3,25 eurot kuus.

Artikkel ilmus 31. augustil 2011 ajalehes Kesknädal

http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=17418

Vaata ka 15. mai Kesknädal „IRL kolis partei maksumaksja rahadele“

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga