Ansip võltsib silmagi pilgutamata

Televaatajad näevad pensionäridele suunatud reklaami, kus peaminister Andrus Ansip räägib pensionide kärpimata jätmisest ja hoopis nende tõstmisest 5 protsenti. Samuti on tal „au olla teie peaminister 6 aastat”. Tema sõnul selle aja jooksul on pensionid kasvanud enam kui kahekordseks.

Ainult hea EKP kogemusega demagoog vaikib maha eelmiste, 2007. aasta valimiste lubaduse „Tõstame pensioni nelja aastaga kahekordseks” ja võtab arvestuse aluseks 2005. aasta kevade, kui ta sai Eesti Keskerakonda ja Eestimaa Rahvaliitu kaasanud valitsuse peaministriks.

Ootame klippi, milles Andrus Ansip rõõmustab kõiki töötavaid inimesi meenutusega, et neli aastat tagasi oli töötuskindlustusmakse inimesel 0,6 protsenti, aga nüüdseks on see alates 1. augustist 2009 kasvanud 2,8 protsendini. See on rohkem kui neljakordne tõus!

Endine peaminister Tiit Vähi iseloomustas praeguse valitsuse moodustavate parteide esimehi, tabavalt öeldes 9. oktoobril 2008 ajalehele Maaleht antud intervjuus: „Kui Mart Laar valetas, läksid ta silmad suureks ja ümmarguseks, kui Andrus Ansip valetab, ei pilguta ta silmagi.”

VIRGO KRUVE

Pildiallkiri:

 

Ansip valimiste lubadus 2007. on osutunud valeks, sest 4 aastaga ei ole pensionid kahekordistunud.

Neli aastat tagasi lubas Andrus Ansip: “Parem pension kõigile! Tõstame pensionid nelja aastaga kahekordseks.” Valimisreklaam 3. märts 2007 SL Õhtulehest (foto Virgo Kruve)

Pildiallkiri:

 

Ansip pensionid tõusevad 2012. aastal

Uus lubadus on tõsta pensione mitte käesoleval, vaid 2012. aastal.

Lisatud 2017. Tegemist oli valimisvalega, sest sest isegi 2015. ei olnud pensionid 200 % nendest 2007. aasta pensionitest. Seejuures oli kogu aja võimul Reformierakond peaministrina ja enamasti ka rahandusministrina. Neil ei olnudki plaanis lubadust täita.

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga