Eesti keel kaitseb rämpsposti eest

Palju aastaid kestnud spam ja rämpsposti probleem ei vähene. Iga aastaga muutub see aina suuremaks. Soovimatu reklaami edastajad on jõudnud ka siia lehele ning kommenteerivad usinalt. Avalikult see välja ei paista, sest olen nende postitused eranditult blokeerinud. Selleks on üks hea kriteerium – inglise keel. Pole tõenäoline, et eesti keeles kirjutatud artiklile tuleks kommentaar inglise keeles ja seal sisalduks ka suur hulk linke muudele lehtedele. Võin rõõmu tunda, et spam on siit lehelt eemale hoitud ja lehe külastajad ei saagi teada selle proovimistest.

Hea vahend blogis spam kommentaaride piiramiseks on esiteks panna ootele kõik üle 2 lingi sisaldavad postitused ja teiseks filtreerida inglise keelsete sõnade alusel (nt casino, with, you, best, cheap, jne.).

Muidugi jääb võimalus, et näiteks liiga rohkete linkide tõttu jääb saamata ka mõni inimese poolt kirjutatud arvamus aga see on väike kaotus, võrreldes otsingu pakkujate poolt lehe blokeerimisest kui täheldavad rämpsposti esinemist.

Blogi omanik ei pea mitte võitlust rämpsu postitajatega, vaid konkureerib ka teiste kirjutajatega lugejate tähelepanu pärast. See on ka põhjus, miks tuleb oma blogi ja leht rämpspostist puhas hoida, sest siis meeldib see otsimootoritele ja selle kasutajatele. Kui otsimootorid leiavad, et inimesed said lehest kasu, siis toovad nad edaspidi ka uusi lugejaid.

Eriti hullu rämpsposti korral tasuks rakendada kommenteerimisele ajalise piirangu seadmist (näiteks kuni 4 päeva alates avaldamisest) või üldse kommenteerimise keelamist. Parem olgu leht ilma arvamusteta kui sisaldab mainet kahjustavaid linke. Lehe omanik ju vastutab ka selle sisu kvaliteedi eest, millele ta ise viitab. Selle tõttu tuleks ka kommentaari käsitleda võrdsena lehe omaniku poolt kirjutatud tekstiga, sest selle ilmumine on saanud autori nõusoleku. Pole vahet, kas selle kirjutas lehe autor või anonüümne isik reklaami eesmärgil, otsimootori jaoks on need võrdsed. Täpsemaks minnes muidugi teevad otsimootorid vahet ja hindavad vähem kommentaare, kuid ka sealne tekst kajastub hiljem kui teie lehel olnud tekst.

Siia vahepeale ka üks näide rämpspostist, mis kutsub kasutama Panamas registreeritud domeeni, et saada lehele veelgi rohkem külastajaid.

spam ehk rämpspost Panamast
linklegends.com spam ehk rämpspost Panamast

.

spam panamast whois linklegends
spam panamast whois linklegends.com=spam

Vaid rumal lehe omanik kasutab lugejate arvu suurendamiseks rämpsposti saatjate teenust. Nii tehes näitate, et spam kommentaarid tasuvad ära ja nendega saab teenust müüa. Ühtlasi vähendate oma lugejate kvaliteeti, sest külastajana läheb kirja ka robot ning miski ei võimalda eristada inimestest lugejaid ja spam tekstide postitamise roboteid, sest serveri jaoks paistavad need identse päringuna aadressile või failile. Oleksin võinud jätta ka selle spämmija näite lisamata, sest iga mainimene internetis on ka väike soovitus sellele nimele (isikule, domeenile) aga praeguse rämpsposti kontekstis arvan, et linklegends.com on prügi (spam), millega kokkupuuteid tasub vältida. Lõpetuseks ütlen, et seda aadressi ma ei klikkinud ega tea, milline näeb nende leht välja. Nad võisid postitada rämpsu aga ma ei tasu selle eest nende lehe külastamisega (click).

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga