Häkker vanglast vabanemas

VIRGO KRUVE

Arvutihäkker Kevin Mitnick(35), kelle FBI nelja aasta eest oma kõige ohtlikumate kurjategijate nimekirja kandis, kirjutas alla kokkuleppele, mis vabastab ta vanglast aasta pärast.

Mitnicku advokaat Donald Randolph kinnitas vastava lepingu olemasolu, keeldus aga selle üksikasju lähemalt kommenteerimast. Randolphi sõnul ei taha ta midagi ütelda, sest ei soovi, et ta sõnad mõjutaksid ringkonnakohtuniku Marianna Pfaelzeri otsust.

Pfaelzer nõustus kokkuleppega ning Randolph vabaneb järgmisel aastal.

Föderaalkohtunikul on vaja aprilli keskel toimuval istungil Mitnickuga sõlmitud leping kinnitada, siis lõpeb ligi 20 aastat kestnud kohtuasi legendaarseks muutunud häkkeri vastu.

Tegelikult tuleks Mitnickul vangis olla veel viis aastat, järgmisel aastal vabaneks ta aga hea käitumise ja senise karistuse kandmise eest. Siiski on Mitnickul kohustus järgneva kolme aasta jooksul arvutitest eemale hoida.

Mitnicku tegevuse ajendiks ei olnud mitte raha, vaid soov oma võimeid proovile panna.

FBI pani Mitnicku oma ohtlikemate kurjategijate nimekirja, sest teda süüdistati arvutite kahjustamises, kõrgtehnoloogiafirmadest miljonite dollarite väärtuses tarkvara varastamises ja varastatud paroolide kasutamises.

Artikkel ilmus ajalehes Postimees 9. aprillil 1999
http://arhiiv2.postimees.ee:8080/leht/99/04/09/majandus.shtm#kaheksas

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga