Olen vääreluseaduse vastu ja abielu poolt

Kristlik maailm on teinud valikud väga kitsaks, kus on õige-vale ja hea-halb. Kui proovin kooseluseaduse algatust sinna alla paigutada, siis see on vale ja halb ning selle nimi olgu vääreluseadus. See prügistab senise abielu mõiste, sisu ja mõtte ilma midagi asemele loomata. See on justkui roosa vein, mis pole valge ega punane. Rikub seniseid väljakujunenud arusaamu ja tavasid.

Muidugi see on iga inimese valik, kas ta seadustab oma kooselu või elab lihtsalt koos aga riigile pole kohane selle pealt veel registreerimise lõivu võtma hakata. Jah, ma arvan üheks eelnõu põhjuseks just poliitikute soovi selle pealt riigilõivu saada. Teine põhjus võiks olla pankadel, kes saaksid nii inimeste kohustuste(laenude, liisingute) täitjate ringi laiendada. See ei ole kolmanda põhjusena loodud samasooliste huve silmas pidades, vaid lihtsalt kahe eelmise põhjuse kõrval on ka neile kasu toov. Neljandaks on see hea teema tähelepanu kõrvale juhtimiseks olulisematelt teemadelt ja inimeste tähelepanu täitmiseks rämpsinfoga(kui palju seadust on kahe inimese suhetesse vaja).

Me hakkame jõudma USA mudeli juurde, kus inimeste vahelt on kadumas usaldus, tunded, lojaalsus ja muud üllad sõnad ning nende asemele tulevad leping, advokaat, jurist, võetud kohustus, riigilõiv, trahv, kohtutäitur.

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga