Sobimatu arvamus päästjale ja ajalehe Postimees kommentaaris

Ajaleht Postimees kustutas minu kommentaari ja olen segaduses selle põhjuse üle.

Täna oli uudis, et Päästeamet vallandas rühmapealiku, kes oli filminud 24. veebruari paraadi ja seda kommenteerinud solvavaks peetud sõnadega. Kirjutasin sellele oma nimega arvamuse, mis oli üleval kuni 37 minutit ja siis lakkas olemast. Selle järel proovisin vastata ühe teise kasutaja arvamusele ja see ei ilmunud ka mõnda aega nähtavale. Võttis aega umbes tund kui see muutus nähtavaks. Siit järeldan, et keegi pidas seda esimest teksti sobimatuks, toimetus võttis selle maha ja kasutaja kontole pandi blokeering uute arvamuste avaldamisele. Miski ei takista mul seda esimest siinkohal uuesti avaldamast:

Iseseisvas riigis talutakse solvavaid sõnu ilma inimest likvideerimata, oleks piisanud tööandja meetmetest: noomitus, töötasu kärbe, jne. Kui Kaitseliidu teenistuja tegi USA firma Facebook kaudu solvava postituse venekeelsete inimeste kohta, siis teda ei karistatud, vaid viidi teisele ametikohale. Nüüd tegi vene nimega inimene USA firma Facebook kaudu kättesaadavaks video, mida ta oli kommenteerinud solvavate sõnadega, siis järgneb vallandamine. Järelikult, eestlane võib solvata venekeelseid aga vene nimega ei tohi solvata “liitlasi”(mees armastab meest), kes loovad siia okupatsioonipesasid.
Kui võeti vastu Kooseluseadus, siis selle kiitsid heaks 4 välisriigi saatkonda ja sisserändaja roosast erakonnast kuulutas selle loetud minutitega välja.

Lisasin aadressile: arvamus.postimees.ee/3598007/nils-niitra-sergei-menkovi-asjatu-hukkamine

Lisan siia ekraanipildi tekstist pärast avaldamist kell 17.40. Mingil põhjusel sai see klõps tehtud, edaspidi peab hakkama seda tegema iga avaliku arvamusega, et lõpuks aru saada lubatud ja keelatud mõtete piirid.

See arvamus oli avalik 40 minutit ja siis lakkas olemast.
See arvamus oli avalik 40 minutit ja siis lakkas olemast.

Selline nägi sama koht välja umbes 37 minutit hiljem, kus arvamust enam ei olnud.

37 minutiga kustunud arvamus
37 minutiga kustunud arvamus

Ma arvan, et päästja vallandamise ja minu kommentaari kustumise põhjuseks oli see osa, mis käis “liitlaste” kohta. Ma kuulsin täna Vikerraadiost saatejuhi poolt tsiteerituna sõna pederast ja ise kasutasin “mees armastab meest” aga ilmselt on totaalne arvamuse talumatus “liitlaste” suhtes. Minu jaoks on vene ja inglise keelt kõnelevad võõrad relvadega sõdurid ühtemoodi okupandid. Samuti näen liitlassuhet USA-ga ülemuse ja käsutäitja sarnaselt. Meie käime nende sõdades verd valamas ja suremas (Afganistan, Iraak) ning ostame neilt relvi ehk maksame katuseraha USA sõjatööstuskompleksile.

Arvamuse kustumine on normaalne, sest nad ei pea avaldama kõike aga kahjuks ei ole siiani mingit tagasisidet ärakadumise põhjuse kohta, et edaspidi teaksin seda arvestada. Kas keelatud sõna oli liitlane, okupatsioonipesa, sisserändaja roosast erakonnast või välisriigi saatkond, pole kahjuks arusaadav.

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga