Teade aadresside kohta

Käesolev leht on kirjutatud artiklite ja suurema hulga piltide tarbeks. Märksa tihedamini kirjutan blogi aadressile https://www.virgokruve.eu ja arvatavasti jääbki see ainsaks blogi aadressiks

Teemad

mai 2018
E T K N R L P
« okt.    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Autoriõigused

Blogis toodud tekstide kasutamine tuleb viidata ja ärilisel eesmärgil kasutamiseks eelnevalt luba küsida. Fotode kasutamine ärilistel eesmärkide tuleb tasustada, muidu piisab viitamisest autorile.

Soome puidutööstus kriisi lävel

Sellel aastal saavad soomlased oma metsadest 30 miljonit tihumeetrit puitu. See tundub suure arvuna, kuid tegelikult on see vaevalt pool tööstuse poolt vajatavast. Eriti suur puudus on paberipuu osas. Selline raadio Nova info tuletab nostalgiaga meelde neid aegu kui Eestist läksid puukoormad pidevalt Soome poole. Siis tuli see saeveskite ehitamise periood ning sajandivahetuse paiku aktiivne saetööstuste süttimise ajastu. Praeguseks on nii Soome kui ka Eesti metsatööstus saanud sõltuvaks Venemaa puidu sisseveost. Soomlastel ongi kõige suuremaks probleemiks vene puidu kahekordistuvad tollid. Sellele vastukaaluks käis nende majandusminister välja idee maksustada ka uute autode transiit Venemaale. Ma ei tea kui palju neid aastas läbi Soome liigutatakse, kuid alles hiljuti oli just sellistest sõituautosid vedavatest veokitest moodustunud Soome-Vene piirile kümneid kilomeetreid pikk järjekord. Seega peab neid liikuma kindlasti sadades tuhandetes.

Comments are closed.