Valitsusliitu toetades kahjustad iseennast

Mina ei hääletanud 4. märtsil 2007 praeguse valitsuse parteide poolt ja loodan, et paljud tookordsed valijad on samuti aru saanud, et IRL-i ja Reformierakonna valimisega kahjustad majandust, kaotad töökohti avalikus ja erasektoris ning halvendad kokkuvõttes omaenda olukorda 2015. aastaks. Viimase nelja aastaga pole halvenenud mitte ainult majanduslik olukord, vaid oleme kaotanud ka õiguskindluse ja usu õiglusse.

Avo Viiol on Kultuurkapitalist kõrvaldatud 8 miljonist kroonist tagasi maksnud 23 382 krooni ja viimane makse laekus 2 aastat tagasi, 16. detsembril 2008. See ei lisa just optimismi ega usku õigluse võidusse.

2009. aastal said 51% kohtutäituritest (24/47-st) distsiplinaarkorras karistada, sest olid eksinud tasude küsimise ulatuse või menetlusnormide vastu. Eelmisest aastast sai kohtutäitur õiguse tasu küsida alates asja menetlusse võtmisest, varem pidi ta selleks menetlusteate kohale viima.

Kohtuprotsessid venivad

Justiitsministeeriumi pressiteatest loeme sama aasta kohta, et „Arvestuslik menetlusaeg tsiviilasjades on 208 päeva, möödunud aasta samal perioodil oli vastav arv 401. Käesoleval aastal lahenduse leidnud kriminaalasjadele kulus keskmiselt 448 päeva, eelmise aastal oli see arv 992″. Kas see on normaalne, et kohtutäituri seadust eirava otsuse vaidlustamiseks kulub aega seitse kuud? Võime vist Rein Langi saavutuseks lugeda, et kriminaalasju ei arutata enam kolm aastat, vaid poolteist.

Riigikohtu esimees Märt Rask ütles 11. veebruari teleintervjuus, et kohtusüsteemi aegluse põhjuseks on täitmata ametikohad, sest puudu on 17 miljonit krooni. Küll suutis Lang möödunud kevadel esitleda tasulise vahekohtu loomist, mis pidi pakkuma alternatiivi riiklikele kohtutele.

Kumminuia ja pisargaasiga kaasmaalaste vastu

2007. aasta aprillis tundsid eestlased heameelt, et pisargaasi ja kumminuia anti teise keele kõnelejatele. Mitu aastat hiljem selgus, et ühiskonna terviklikkuse lõhkunud reformikate ähvardused kodakondsuse äravõtmisest ja riigist väljasaatmisest või vangistustest ei osutunud tõeks. Isegi küberrünnakute eest tehti vastutavaks vaid üks inimene. Endine Tartu kommunist on nüüd kõigile tõestanud, et ta sai hakkama oma kunagise iidoli teisaldamisega Tõnismäelt, olles muutnud oma vaateid 180 kraadi – konservatiivide-marurahvuslaste tiivale sobivaks.

Kas ülisügav majanduskriis ja üle saja tuhande kaotatud töökoha olid seda hinda väärt?

Majandus kukkus 5-7 aasta tagusesse aega

Majandusnäitajate järgi on Eesti SKP tagasi 2006. aasta tasemel, ehitusturg isegi 2003.-2004. aasta tasemel. Reaalpalk ei ole kasvanud alates 2008. aasta neljandast kvartalist. Nurjunud on Juhan Partsi unistus Hiinast transiidi toomiseks Muugale konteinerisadamasse. Eesti investeeris miljard krooni Muuga sadama laiendamiseks, aga eelmise aasta lõpus selgus, et Hiina Ningbo sadam pole Muugale investeerimisest huvitatud. Betooni maetud miljardi kõrval tundub Jaak Aaviksoo Vabadussõja võidusamba 110 miljonit krooni lausa väikese kaotusena.

Võrdluseks: eelmisel aastal kulus kõigile peretoetustele 1,66 miljardit krooni ja IRL-i ministrite tuuldelastud miljardist piisaks, et 83 tuhat inimest saaksid 1000 krooni kuus terve aasta jooksul.

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga