Võidupüha paraad 23. juunil 2008 Tallinnas Pirita teel

Esmaspäeval 23. juunil peeti Tallinnas Pirita teel Kaitseliidu korraldatud Võidupüha paraadi. Rivis oli 1328 osalejat ja umbes samapalju pealtvaatjaid, keda ei heidutanud ka kogu paraadi sadanud vihm.

Käisin ka seda vaatamas ja pean ütlema, et meeleolu oli midagi haletsuse ja segaduse vahepealset. Veebruari Pärnu paraadiga võrreldes oli väljas koerailm, kus vihmavarjust polnud tugeva tuule tõttu ka eriti kasu. Haletsus tekkis nende poolteist tundi rivis seisjate suhtes, kelle hulgas olid ka vaevalt pluusi väel noored kotkad ja kodutütred. Palju parem polnud vaadata ka kübara, seeliku ja kingadega naiskodukaitset. Isegi jässaka kaelaga politseiniku nokatsi ääres kogunesid vihmapiisad.

Panen siia siis ka mõned pildid, kuid suurem valik pilte on aadressil http://virgokruve.veebimees.ee/thumbnails.php?album=3

Pirita tee merepoolsele sõidureale rivistatud Kaitseliidu väeosad näitasid esmakorselt digilaiku kandvaid mundreid.

Vihma trotsides tuli Pirita teele rivistatud Kaitseliidu paraadi üle vaatama president Toomas Hendrik Ilves.

Paraadil osalejaid tervitas mereväe lipulaev “Admiral Pitka” rivistuse ja vilega.

Paraadi järel oli võimalik Lauluväljakul tutvuda relvastusega alates õhutõrje kahurist, 152 mm haubitsast, Pasi soomukist kuni Piirivalve lennusalga helikopteriteni.

Paraadi järgsele vastuvõtule sõitis see Suurbritannia diplomaat või sõjaväeline atašee ilusate kuusnurkadega autos.

Aadressil http://virgokruve.veebimees.ee/thumbnails.php?album=3 on toodud kokku 77 pilt Võidupüha paraadi jäädvustamisest.