Marko Mihkelson peseb telefonis ajusid

Tänase hommiku jooksul on Eesti Raadio poolt tehtud reklaami Isamaa ja Res Publica liitu kuuluvale Marko Mihkelsonile, kes vastab 13.30 kuni 15.30 Euroinfo telefonil. Telefon on avatud E – R 10 – 18, kuid seda ei öelda. Jäetakse mulje ainsast võimalusest.

Lissaboni lepingu ratifitseerimine peaks toimuma Riigikogus veel sellel nädalal. See reklaam parteilasele algas juba hommikul kell 6.01 uudistes. Seejärel kuulsin seda 8.47 paiku ajalehtede ülevaates kus meestoimetaja rõõmustas, et äkki saab nüüd lepingu teema ka inimestele selgemaks. Samuti võivat küsida pea kõigil Euroopa Liidu teemadel. Meenutas mulle pornotelefoni reklaami kus meelas naishääl teatas: “küsida võib kõike.” Teadet korrati samuti kella 9-stes uudistes. Tõenäoliselt siis ka kell 7 ja 8 uudistes kuid neid ma ise ei kuulnud ja võin vaid oletada.

Mul on lõpetuseks ka ettepanek: Suuname Marko Mihkelsoni terveks tööajaks Riigikogust ära ja laseme tal rahvast teavitada Euroopa teemadel.

www.nlib.ee pressiteade poliitiku reklaamiga

3. juuni 2008 “Euroopa Liidu reformimine – kas demokraatlikumaks ja tõhusamaks?”
30.05.2008

Teisipäeval, 3. juunil kella 13.30-15.30 vastab tasuta euroinfo telefonil 800 ++++ helistajate küsimustele teemal “Euroopa Liidu reformimine – kas tõhusamaks ja demokraatlikumaks?” Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson.

Oodatud on kõik küsimused, mis puudutavad Lissaboni lepet, Euroopa Liidu välispoliitikat, turvalisust, institutsioonide ja otsustusprotsesside toimimist, demokraatiat ja läbipaistvust.
Küsimusi saab esitada ka elektrooniliselt: http://www.nlib.ee/++++

Infopäeva ajendanud uus Euroopa Liidu reformileping ehk Lissaboni lepe muudab Euroopa Liidu lepingut ja Euroopa Ühenduse asutamislepingut. Lepingu jõustumiseks peavad selle ratifitseerima kõik 27 liikmesriiki. Eestis läheb eelnõu riigikogus teisele ja ühtlasi ka viimasele lugemisele 11. juunil. Oodatav lepingu jõustumisaeg on 1. jaanuar 2009.

Lissaboni lepingu eesmärk on muuta Euroopa Liit demokraatlikumaks ja läbipaistvamaks ning tõhusamaks ja suutlikumaks ülemaailmsete probleemidega tegelemisel.