Geenitoit vajab reklaami

Taas kord kaikus Eestis Ameerika Ühendriikide suursaadiku Joseph Michael DeThomase eksimatu tõekuulutus: 19. novembril Tartus Eesti Põllumajandusülikoolis
peetud loengus kuulutas ta geneetiliselt muundatud taimede ja toidu vajalikkust eestlastele (EPL 20.11.2003).
Positiivse näitena tõi saadik USAs vohava geenitoidu (80% maisist). Selle vastased pidid olema tagurliku mõttelaadiga ja süüdi maailma näljahädas. Iga riigi ametniku ülesanne ongi oma riigi erafirmade ärihuvide kaitsmine. Praegu on suurimad geenitoidu valmistajad ja tarbijad just Ameerikas. Euroopa Liit on seni sellele toidule vastu seisnud ja Eesti pääses napilt Older Grupp OÜ seatud geenilõksust.
29. juulil 2002. aastal teatas USAIDi esindaja Roger Winter BBC TVs, et kui põua ja sõja tagajärjel kuue miljoni inimese näljaga silmitsi seisvad Zimbabwe ja Mosambiik USA pakutud geenimaisi vastu ei võta, siis muud abi neile ei antagi. Seejuures eitas ta soovi reklaamida USA firmade patenteeritud toitu. Riikide palutud raha 600 miljonit dollarit jäi laekumata ja vastutavaks tehti Euroopa teadlaste hoiatusi järginud poliitikud.
Tänu suursaadikule võisime käesoleval aastal esmakordselt liituda kõigi nende paari tosina riigiga, kus 27. jaanuaril tähistati holokausti päeva. Kentmanni tänav on muudetud Tallinna kõige jalakäijatesõbralikumaks. Ainus tagasilöök oli elektrijaamade erastamise (USA firmale NRG, mis praegu on pankrotiohus) soovituste eiramine.

Ilmus 26. november 2003 ajalehes Kesknädal
http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=3408

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga