Kas see on kolmiku valimiseelarve?

Andres Tarand:
“…praegu ei ole veel ka päris ju…”

Sotsiaalminister Eiki Nestori sõnul tõuseb pension järgmise aasta 1. aprillil vähemalt 130 krooni. Järgmisel sügisel on kohalikud ja 2003. aasta kevadel Riigikogu valimised. Koalitsiooninõukogu esimees Andres Tarand vastas 12. novembri pressikonverentsil Kesknädala täpsustavale küsimusele: “Kas Teie eelarvepoliitika ei meenuta Koonderakonna valimiseelset eelarvet?” järgmist:

“Koonderakonna eelarvet selles mõttes, et pensione tõsteti. Need on nagu eelarves selgelt piiritletud summad ja siin on asi lihtsam, sellepärast et sotsiaalmaksu laekumine on üks kõikidest maksudest ja see on kergemini prognoositav kui riigi tulud kokkuvõttes. Selles mõttes on seal piiri pidamine nagu lihtsam natukene ja ei toetu ainult prognoosidele, kuigi ikkagi ka. Ja seal oli küsimus nimelt selles, et see nagu valimiste eel lasti lahti. Muu on, ma ütleks et praegu ei ole veel ka päris ju valimiste eelarve, jääb veel mõni kuu puudu, 2003nda eelarvest, see oleks võiks valimistest mõjutatud olla, kui sügisel hakatakse sellest rääkima ja välja pakkuma niiöelda valijate jaoks, kui see nii juhtub. Mul ei ole mingit aimu, mis juhtub aastal 2003 sügisel või 2002.”

SÕNA SÕNALT: Õukonnalehed lõbustavad end ikka veel Arnold Rüütli ütluste sõna-sõnaliste üleskirjutuste äratrükkimisega. Kolmikkoalitsiooni Riigikogus juhatava Andres Tarandi suuline “vilumus” väärib aga ehk suurematki tähelepanu.

Artikkel ilmus 21. november 2001 ajalehes Kesknädal
http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=814

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga