Kohus mõistis reformierakondlasest rahvaesindaja tapmise eest vangi

11. juunil 2009 kell 21.30 läksid Sillamäel viinapoe järjekorras kaklema kaks purjus Andreid. 38aastane võttis poest väljumise järel oma registreeritud revolvri ja lasi 29aastase kolme lasuga maha. Tapja vahistati järgmisel päeval. Selleks osutus Andrei Andrejev, Ida-Virumaa Alajõe vallavolikogu reformierakondlasest liige. Andrejev mõisteti eelmisel kesknädalal inimese tapmises süüdi. Miinimumilähedaseks karistuseks määrati kuue aasta ja kuue kuu pikkune vangistus. Juhtum ise ei ületanud meedia uudisekünnist.

2005. aasta kohalikel valimistel oli Andrejev saanud 57 häält, olles sellega kogu vallas teine ning ülekaalukalt parim Reformierakonna nimekirja kandidaat. Paremuselt teine reformierakondlane sai 25 häält. Eelmise aasta kohalikel valimistel reformistid oma nimekirjaga välja ei tulnud ning neli kandidaati läksid üle valimisnimekirjadesse „Koduvald” ja „Kohalik rahvas”.

Üleriigilise tähelepanu pälvis Alajõe vald valimistulemuste manipuleerimise kahtlustusega. Enne valimisi vallaelanike arv hüppeliselt kasvas, kahtlustati fiktiivseid sissekirjutusi. Maaleht käsitles valijate sissekirjutamise skeemi 1. oktoobril 2009, tsiteerides varasemat vallavanemat, kelle väitel esimesena alustas võõraste sissetoomist Andrei Andrejev, kes registreeris elanikeks poolsada inimest, neist oma majja 30. Kokku kirjutati valda sisse veidi alla paarisaja inimese.

Enda vahi alt vabastamise eest pakkus Andrejev mullu suvel kautsjoniks 300 000 krooni.Vastava otsuse tegema pidanud Viru maakohtu Narva kohtumaja kohtunikule Mihhail Komtšatnikovile lubati selle eest 100 000 krooni altkäemaksu. Sellest sai ta kätte 30 000 krooni; raha andmist vahendas Ida-Virumaal kurikuulus Vassili Satšuk, kellel on samuti kaelas inimese tapmise kriminaalsüüdistus. Kohtunikule määrati käesoleva aasta jaanuaris altkäemaksuvõtmise eest karistuseks kaks aastat vangistust.

24. novembril 2010 tegi Viru maakohtu Rakvere kohtumaja Andrei Andrejevit süüdi mõistva otsuse ning karistas teda kuue aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega, lisakaristusena relva omamise õiguse äravõtmine viieks aastaks pärast karistuse kandmist. Ühtlasi peab Andrejev maksma esimese astme kuriteo eest riigile 10 875 krooni sunniraha. Karistusseadustik näeb inimese tapmise eest ette kuue- kuni viieteistaastase vangistuse. Andrejevi karistus on seega peaaegu miinimum ja veel seitse kuud pärast kuriteo toimepanekut oli ta endiselt Reformierakonna liige.

Seega, reformierakondlastega ei tasu tüli norida, sest nad kasutavad registreeritud tulirelva kergekäeliselt ning pääsevad minimaalse karistusega. Kohtunikud teavad, et kurikuulsate inimestega tülli ei minda, ja teavad ka seda, kes on see käsi võimul, mis neid toidab ja kelle parteipilet kergendab süüd.

Meenutuseks, Keskerakonna noortekogusse kuulumine ja Viljandi teksapoest ilma arvet tasumata väljumine põhjustas üleriigilistes ajalehtedes skandaali, kuid Reformierakonna liikmena võid meedias jääda tähelepanuta isegi valimisi manipuleerides, inimese tappes ja altkäemaksu pakkudes – meedia hoiab Reformierakonda hästi.

VIRGO KRUVE, meediavaatleja

Andrei Andrejev kandidaadi ankeet.jpg [Sünniaeg: 13.02.1971. Sünnikoht: Kohtla-Järve. Erakondlik kuuluvus: Eesti Reformierakond

KANDIDEERIS REFORMISTINA: Andrei Andrejevi 2005. aasta kohalike valimiste ankeet. Andrejev on Alajõe volikogusse saanud nii 2002. kui ka 2005. aastal.

andrejev kandidaadi ankeet.jpg [Sünniaeg: 13.02.1971. Sünnikoht: Kohtla-Järve. Erakondlik kuuluvus: Eesti Reformierakond. Haridus: kesk. Töökoht: FIE.]

Artikkel ilmus ajalehes Kesknädal 1. detsember 2010
http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=15828

Lisaks pildid:

Andrei Andrejev kuulub alates 8. veebruar 2005 Eesti Reformierakonda. Allikas: Äriregister
Andrei Andrejev kuulub alates 8. veebruar 2005 Eesti Reformierakonda. Sellega muutus kehtetuks tema varasem erakondlik seotus. Allikas: Äriregister
Andrei Andrejev kandideeris nii 2002. kui 2005. kohalikel valimistel ja osutus valituks. Viimasel korral Eesti Reformierakonna nimekirjas ja parima tulemusega. Allikas: Vabariigi Valimiskomisjon.
Andrei Andrejev kandideeris nii 2002. kui 2005. kohalikel valimistel ja osutus valituks. Viimasel korral Eesti Reformierakonna liikmena ja parima tulemusega nimekirjas. Allikas: Vabariigi Valimiskomisjon.

.

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga