Teade aadresside kohta

Käesolev leht on kirjutatud artiklite ja suurema hulga piltide tarbeks. Märksa tihedamini kirjutan blogi aadressile https://www.virgokruve.eu ja arvatavasti jääbki see ainsaks blogi aadressiks

august 2018
E T K N R L P
« juuni    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Autoriõigused

Blogis toodud tekstide kasutamine tuleb viidata ja ärilisel eesmärgil kasutamiseks eelnevalt luba küsida. Fotode kasutamine ärilistel eesmärkide tuleb tasustada, muidu piisab viitamisest autorile.

Reformierakonna ajalehed kuuluvad erafirmale

Reformierakonna ajalehed „Eesti Teataja” ja „Tallinna Teataja” ning ajakirjad „Paremad Uudised” ja „Reformikiri” on taaskord vahetanud erafirmast omanikku.

Eesti Patendiametis taotles eelpoolnimetatud trükiste kaubamärke mitte Reformierakond, vaid Hold OÜ, mille omanikuks on nende trükiste juures toimetajatööd teinud reformierakondlane Peep Lillemägi. Septembriks on registreeritud kaubamärgid edasi liikunud madalat profiili hoidvale Fidenter OÜ-le, mida ei leia telefoni- ega internetikataloogidest ja millel puudub internetis koduleht. Selle ainuomanikuks on üle 10 aasta Reformierakonda kuulunud Remo Tiigirand, kes siiani on sidefirmas Elion palgatööl ärijuhina ning kelle tegevusest ettevõtluses ja trükiste kirjastamisel ei leidu samamoodi infot.

Fidenter OÜ omab kaubamärke „Reformikiri” alates 18.02.2010, „Tallinna Teataja” alates 29.04.2010 ning „Eesti Teataja” ja „Paremad Uudised” alates 09.07.2010.

Eesti Teataja ei ole mitte Reformierakonna vaid Fidenter OÜ kaubamärk. Väljavõte septembri Kaubamärgilehest, lk 60

Eesti Teataja ei ole mitte Reformierakonna vaid Fidenter OÜ kaubamärk. Väljavõte septembri Kaubamärgilehest, lk 60

Registreeritud domeen paremaduudised.ee kuulub endiselt Peep Lillemägi teisele firmale Paremad Uudised OÜ, mis tegutseb alates 08.05.2002. Leht asub sama firma serveris, kus töötab Remo Tiigirand, ja suunab külastajad Reformierakonna kodulehele, mille väljaannete alt saab lugeda, et „Reformierakonna ajaleht jõuab postkastidesse kord kuus”. Samuti leiab erakonna kodulehelt „Tallinna Teataja” ja „Reformikirja” varemilmunud numbrid.

Domeeni eestiteataja.ee omanikuks on Fidenter OÜ ja tallinnateataja.ee registreeris Reformierakonna IT-juhina töötav Mati Leet, kuid neile samas serveris asuvatele lehtedele on ligipääs keelatud. Domeen reformikiri.ee on 4. oktoobri seisuga registreerimata.

Lähenevate valimiste eel tasub meeles pidada, et varem Reformierakonna sõnumeid levitanud trükised kuuluvad nüüd hoopis erafirmale ja nende väljaandmiseks tehtud kulutused ei kajastu ilmselt Reformierakonna valimiskulude aruandes. Seega on tegemist varjatud rahastamise ohuga.

VIRGO KRUVE, meediavaatleja

Samal teemal Kesknädalas:
12. mai 2010 „Oravapartei ajakiri erastati erafirmale”
http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=14685

Artikkel ilmus ajalehes Kesknädal 6. oktoobril 2010
http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=15424

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>