Unenäos raha näha ei ole hea enne

Unenägudega on ikka imelikult. Loen unenägude seletajast, et raha tähendab muret ja rahutust. Raha saamine haigust. Raha lugemine viljarikkust ja õnne. Episood oli siis selline, et kasiino moodi asutuses tuli vastu sõber/tuttav sületäie sularahaga ja palus aidata selle kandmisel. Sain siis endale ka telliskivi suuruse paki paberit. Siis oli mingi hägune periood. Selgemaks läks riidepoes, kus olin välja valinud asja(vist pintsaku) ja tahtsin selle ära osta ning hakkasin siis paberites sorima ja minu pettumuseks olid need kõik välismaised(kehtetud) rahad või aegunud Jakobsonid(500 kroonised). Olin tõsiselt nördinud, et see kassikult ei lasknudki midagi osta.

Tõenäoline unenäo alge oli eilses päevas kui tutvusin ühe raamatuga, milles rõhutati korduvalt paberraha nõrkust (inflatsiooni ehk juurdetrüki tõttu) ja reklaamiti kinnisvara kui väärtuse allikat. Seal oli ka lause, et 1974. aastast pole dollar enam raha(rikkuse säilitaja), vaid valuuta (kaup nagu toodetud või kasvatatud asjad). Osaliselt olen sellest samast asjast ka ise kirjutanud (artikkel “Paberraha on petlik”) aga mina küll rahast loobumist ette ei kujutaks. See autor rääkis rikkaks saamisest just läbi kinnisvara ja selle peale laenude võtmise aga millestki tuleb igapäevaselt elada. Maja ei saa jupikaupa toasooja, elektri, sidekulude, transpordi, toidu ja riiete eest tasumiseks kulutada. Isegi korraga müües saab selle eest raha, mis siis vahetatakse muudeks väärtusteks.

Küll olen sellega nõus, et paberraha ei ole mõtet hoiustada, see aegub (nagu Eesti kroonid) või kaotab väärtust nagu euro. Just väärtuse kaotamine põhjustab hindade tõusu, mida väljendatakse varjunimega tarbijahinna indeks (ehk inflatsioon).

Ma ei ole siiani ühtegi krooni või eurot kasiinos panustanud, seega pidi unenägu olema täiesti kunstiline. Küll jälgin tähelepanelikult, kas järgnevad päevad ja nädalad võivad endaga kaasa tuua mõne neist kolmest tulemusest.

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga