Reformierakonna juhtimisel sõidame kraavi

8. jaanuari hommikul sõitis vale kiiruse tõttu Tallinna–Tartu maanteel Imavere ristis teelt välja Reformierakonna kirjade ja logodega auto, rulludes üle katuse.

Selle tumesinise autoga sõidutati 2005. aasta aprillis Tallinna baaris „Võitlev Sõna“ purjutanud ja kakelnud poliitikud Peep Aru ja Toomas Tein kainerist ära. Tookord ilutses autol kiri „11 aastat õigel teel“.

Viimati kirjutasime samast autost mullu 22. oktoobril, kui selle küljel ilutses kiri “13 aastat õigel teel. 1994–2007”, kuigi kalendris oli ammugi aasta 2008. Tookord järeldasime, et Reformierakond tõenäoliselt loobus 2007. aastal õigel teel liikumisest. Ehk teadsid nad ette, et valitsuse moodustamine koos IRL-i ja sotsiaaldemokraatidega kujuneb samasuguseks õnnetuks allakäiguks kui Mart Laari teise valitsuse aegne kolmikliit koos raudtee erastamise ja elektrijaamade müümise plaaniga?

Ajalehele Järva Teataja ütles õnnetuspaigal viibinud Riigikogu liige Taavi Rõivas (REF), et kohal käisid nii kiirabi- kui ka päästetöötajad ja autos olnud inimesed vigastada ei saanud. Reformi peasekretär Kristen Michali sõnul olid autoga olnud viis reformierakondlast teel Lõuna-Eestis toimunud üritusele. Roolis oli üks Reformierakonna Toompea fraktsiooni naistöötaja. Pole teada, kas roolikeerajal kontrolliti joobeastet. Kindlasti tuleb aga küsida: kas Eesti riiki juhitakse Toompealt paremini,kui Reformierakonna fraktsiooni naistöötajad juhivad autot?

[FOTO] REFORM KRAAVIS: Kesknädal ei ole kahjurõõmus, vaid kurb – Reformi juhtimisel võib end peatselt kraavist leida terve riik. Foto: Järva Teataja

Artikkel ilmus 14. jaanuar 2009 ajalehes Kesknädal
http://www.kesknadal.ee/est/uudised?id=11703

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga